17 Eylül 2013

YouTube’a video ekleyerek nasıl para kazanılır

Mantık çok basit başlıktada yazdığı gibi video ekliyoruz ve reklam yayınlıyoruz youtube reklam gelirlerini bizimle paylaşıyor. Öncelikle bunu yapabilmek için nelere ihtiyacımız var bakalım;

  1. YouTube hesabı (Bir gmail hesabı ile youtube’a bağlanabilirsiniz)
  2. Google Adsense hesabı (http://www.youtube.com/yt/creators/tr/creator-benefits.html)
  3. İstikrar ve sabır

social inside youtube icon YouTubea video ekleyerek nasıl para kazanılır Son olarak; Kendiniz video çekecekseniz 1 adet kamera simple smile YouTubea video ekleyerek nasıl para kazanılır yada Diğer kaynaklardan video yükleyecekseniz iyi bir araştırma. (YouTube’a henüz koyulmamış veya anahtar kelimeleri, başlığı gibi çeşitli sebeplerden dikkatten kaçmış videoları bulmalısınız.)

  • Kendinize bir youtube kanalı oluşturun. Kanalınızın ayarlarında ilgili yerleri eksizsiz doldurmaya özen gösterin (anahtar kelime vs.) 
  • Tercihen uzun olmayacak, kaliteli videolar yükleyin. Videoların başlıklarını açıklamalarını ve anahtar kelimelerini özenle seçin ve özgün olun. Daha önce yayınlanmamış videolar eklemeye çalışın kendi çektiğiniz videolardada özgün olmaya çalışın.
  • İzlenme sayınızı arttırmak için facebook ve twitter hesaplarınızda paylaşın ve paylaştırın (insanları paylaş diye çok sıkmayın :)). Hatta kanalınız iyi bir takipçi yakalarsa kanalınız için facebook yada twitter hesabı oluşturabilirsiniz.
  • Videolarınızın izlenme oranlarında yukarı doğru bir hareketlilik başladığında kanalınız için YouTube üzerinden Adsense’e başvurun: Kanal Ayarları sayfasında sol menüde Para Kazanma sekmesini kullanarak başvurabilirsiniz.  Başvurunuz değerlendirme aşamasında iken video yüklemeye devam edin!. Eğer mevcut ise var olan adsene hesabınızıda bağlayabilirsiniz. Önerim şudur ki; yeni bir Adsense hesabı oluşturun ve YouTube hesabınız için kullandığınız adresten farklı bi mail adresi kullanın.

Dikkat !
3 Kere telif hakkı uyarısı alırsanız hesabınız kapatılıyor bu yüzden asla müzik, dizi vs. telif hakkı olan videolar yayınlamayın ve başkalarının videolarını yayınlamaktan kaçının.

Youtube Türkçe dil desteğide sunduğu için zorluk çekeceğinizi düşünmüyorum ama eğer yazıyı okumaya üşenirseniz ya da başarısız olursanız. Youtube’da bunu yapmayı anlatan videolar var izleyebilirsiniz.

Bayanlara yönelik bir önceki Evde Anahtarlık İşi başlıklı yazıda "anahtarlık işi veren firmalar, anahtarlık yapımı ve ev hanımlarına evde iş" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarev hanımlarına evde para kazanma yöntemleri

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ