02 Ocak 2014

Zarif Gelin, Zarif Ayakkabı

Zarif Gelin, Zarif Ayakkabı

Zarif Adımlar…
Büyük güne sayılı adımlar kaldı ve sıra gelinliğinizin altına giyeceğiniz ayakkabıya geldi. Günlük kıyafetlerinizin bile altına ne renk ne tarz bir ayakkabı giyeceğinizi saatlerce düşünürken gelinliğinizin altına giyeceğiniz ayakkabıyı seçmek doğal olarak günler sürecek.gelinlik ayakkabılar 3 300x221 Zarif Gelin, Zarif Ayakkabı

Bu sene her ne kadar swarovski taşlı abiye ayakkabılar moda olsa bile seçiminizi sadece yılın modasına göre kısıtlamanızı biz doğru bulmuyoruz. Ayakkabı seçiminde yılın modası, gelinlik modeline ve gelinin ayak yapısına oranla seçiminizi daha az etkileyen bir etken olmalı. Düğün günü saatlerce ayakta kalacağınızı dans edip konuklarla ilgileneceğinizi düşünürseniz seçeceğiniz ayakkabının bu koşullarda sizi fazla yormaması ayrıca suratınızdaki mutlu ifadeyi acı çeken bir ifadeye dönüştürmemesi için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar mevcut. Bunlardan en önemlisi ise gelin ayakkabısı alışverişine çıkarken saati doğru seçmeniz gibi. Akşam saatlerinde ayaklar sabaha göre daha şiş olacağından ayakkabı alışverişinizi akşam saatlerine bırakmanız olası ayakkabı vurmalarını ve rahatsızlığı ortadan kaldıracaktır.

Gelin ayakkabısı alırken seçtiğiniz modelin gelinliğiniz ile uyumlu olmasına dikkat etmenizi öneririz. Sade bir gelinlik tercih ettiyseniz çok gösterişli, taşlı ya da dantelli bir model ayakkabınız için doğru olmaz. Diğer yandan gösterişli ve taşlı bir gelinlik modeli seçtiyseniz ayakkabınızı da hazır almak yerine özel olarak bu kumaştan yaptırıp üzerine taşlarla işleme ekletmenizi öneririz.

Gelinlik provanızdan önce ayakkabınızın modeline karar veremeseniz bile ayakkabınızın topuk yüksekliğini belirlemeniz düğünde gelinliğin boyu ile ilgili sürprizler yaşanmasına engel olacaktır. Topuk yüksekliğine karar verirken unutmayın ki yüksek topuk gün boyu ayaklarınızın ağrımasına sebep olabilecekken, düz bir ayakkabı gelinliğinizin kendini göstermesine engel olabilmektedir. Bu nedenle bizim tavsiye ettiğimiz ayakkabı orta topuklu bir modeldir.

Bayanlara yönelik bir önceki 2014 Yılı Etek Modelleri başlıklı yazıda "2014 etek modelleri, 2014 modası ve kış modası" hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ