24 Kasım 2012

Zordur Bu Memlekette Kadın Olmak !

Sabah uyandınız.Güne güzel bir kahvaltıyla başlayayım dediniz.Afiyetler olsun.Televizyonunuzu açtınız ya da gazetenize şöyle bir göz atmaya başladınız.Köşede bir haber mi çarptı gözünüze? Aslında çok göze çarpacak bir yerde değildi ama çarptı mı? Yine bir kocasından dayak yemiş.Hatta öldürülmüş mü?

zor bu memlekette kadin olmak Zordur Bu Memlekette Kadın Olmak !Sıradan bir haber işte. Hergün oluyor…Alıştık ne de olsa. Zor sevgili okuyucum zor.Bu memlekette kadın olmak.Erkek baba,erkek kardeş,erkek eş,erkek evlat,erkek patron arasında kadın olarak özgür olmak zor. Kadınsın bir kere,korumak zorunda olduğun bir namusun var. Kadınsan törelerin sana biçtiği görevlerin var.Ağızları sulana sulana gözlerini diktikleri bir kadın bedenin var. Şeref,namus,onur,gurur hepsi seninle kirli ya da temiz. Kadınsan bedeninin, kalbinin bir önemi yok.Vursunlar, kırsınlar, yakıp, yıksınlar. Başka nasıl zaptedecekler yoksa seni? Şiddet her yerde,şiddet hayat tarzın senin.Alış ve sus.Susmazsan da sonsuza kadar sustururlar nasıl olsa. Şiddete hayır diye sokaklara çıkmayı düşünüyorsan,sesimi duyururum sanıyorsan nafile.

Sesin anca sen öldükten sonra duyulacak.Dedim ya,zor bu memlekette kadın olmak ,çok zor.

Bayanlara yönelik bir önceki Kumaş Boyama Nasıl Yapılır? başlıklı yazıda "kumaş boyama, kumaş boyama da renk uyumu ve Kumaş Boyama Nasıl Yapılır" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarbu memlekette kadınlar,zor kadın

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ